Взаємодія громадських організацій з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування

   Під головуванням голови районної державної адміністрації Валерія Авксентьєва 11 листопада відбулася оперативна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, відомств та інших органів центральної виконавчої влади. В нараді взяли участь голова районної ради Василь Скляренко та голова громадської ради Василь Король.

   Головним питанням, що розглядалося на нараді було питання про розвиток громадянського суспільства, залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики.

   Голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв зазначив, що Глава держави наголошує на необхідності налагодження ефективної взаємодії громадських організацій з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

  Про стан розвитку громадянського суспільства, залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики в Олександрівському районі детально зупинився начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Ігор Найко.

  Станом на 1 листопада 2013 рокуна території Олександрівського району управлінням юстиції в Олександрівському районі зареєстровано 47 районних громадських організацій.

   Районна державна адміністрація та районна рада активно співпрацює з ветеранськими організаціями – районною організацією ветеранів України та районною організацією спілки ветеранів Афганістану України.

   Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування постійно сприяють ветеранським організаціям у проведенні святкових та урочистих заходів. Ветеранські організації постійно залучаються для участі у відзначенні державних та місцевих свят. 

   Продовжується активна співпраця між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та об’єднаннями громадян, які приймають участь у Проекті ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

    Слід відзначити, що принцип партнерського співфінансування використано при підготовці районної програми “Центральний регіон – 2015”, яка базується на ініціативах громад району. Ініціативи громадських організацій, спрямовані на соціальний та економічний розвиток територій, завжди знаходять методичну та фінансову підтримку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

    Стан розвитку відносин між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та районними об’єднаннями громадян засвідчує демократичність і публічність процесів та реалістичність кроків подальшого розвитку громадянського суспільства в районі. 

   Підводячи підсумки наради голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв підкреслив, що розбудова України як демократичної європейської держави висуває на порядок денний питання відкритості та прозорості владних інституцій, рівноправного партнерства та залучення громадян до формування і реалізації державної та регіональної політики.

Кількість переглядів: 228