Як допомогти землякам-добровольцям і біженцям зі сходу

Як і чим допомогти землякам-добровольцям, які братимуть участь у військових діях на Сході України, де розселити біженців з території бойових дій — Донецької та Луганської областей, — з  цих актуальних і болючих питань сьогодення починається кожна нарада районної державної адміністрації та районної ради.

Нарада сільгоспвиробників, куди радник голови районної ради Василь Кириченко та голова районної ради Микола Марфула зібрали й сільських та селищних голів, керівників підприємств, не була винятком. Адже вирощувати і збирати врожаї сільгоспвиробники прагнуть під мирним небом.

Щодо допомоги бійцям української армії були озвучені конкретні приклади, пропозиції.

Прикладом матері, яка вболіває за своїх синів, була директор СТОВ „Трайдент Кепітал” Тетяна Григорівна Перкалюк. На трасі вона зустріла колону військової техніки і побачила, що одну з машин солдати ремонтують. Зупинилася, у військових були проблеми зі скатами, запропонувала кошти. Військові їх не взяли. Тетяна Григорівна сама придбала скати, привезла. Військові відремонтували техніку і поїхали на схід. Казали, що мають і бронежилети…  А згодом Т.Г. Перкалюк дізналася, що цей екіпаж загинув. Жінка закликала допомагати армії України  всім необхідним, забезпечити земляків бронежилетами, щоб залишалися вони живими й неушкодженими.  Про збір допомоги воїнам закликала й прихожанка красносільської церковної спільноти. Виступаючих підтримали всі, хто знаходився в залі. Голова районної ради Микола Марфула зачитав звернення до громади Олександрівщини депутата районної ради Андрія Лавруся про збір допомоги для Армії України в територіальному центрі та на зупинці біля ринку. Намітили конкретні дії сільських голів на територіях своїх сільських рад, керівників підприємств. Визначили, що зібрані кошти будуть внесені на благодійний фонд районної ветеранської організації, звідки їх перерахують на бронежилети для воїнів-земляків, які захищатимуть Батьківщину на сході.

Продовжили нараду питанням про житло для біженців. І щоб мати достовірні дані цього ж дня комісія в складі радника голови районної державної адміністрації Василя Кириченка, начальника управління соціального захисту населення Людмили Ковтун, начальника відділу капітального будівництва Яніни Драган розпочали об’їзд сільських та селищних рад з обстеження  житла для біженців зі східних регіонів України, де ведуться бойові дії.

Оглянули житло, призначене для біженців, запропоноване сільськими головами   сіл Красносілля — Ольгою Федоровою, Михайлівки — Олександром Савченком, Єлизаветградки — Володимиром Голубом, Ясинового — Людмилою Верболоз, смт  Лісового — Вадимом Галкіним. З усією відповідальністю поставились до підбору житла у Красносіллі, Михайлівці, Єлизаветградці, Ясиновому. Що стосується Лісового, то незважаючи на солідний вільний житловий фон селища, на якому наголошував селищний голова, поселити людей тут немає можливості.

Огляд будинків,підготовлених для біженців в інших сільських та селищних радах, триває. Комісія сподівається, що голови кожної сільської та селищної рад разом зі своїми громадами вирішать питання бодай одного-двох будинків для людей, які шукатимуть безпечного пристанища на території нашого району. І при необхідності з щирим серцем і доброю душею зустрінуть їх і допоможуть пережити тяжкі часи.

Кількість переглядів: 284