Як живе сільська громада

Основою програм Президента України і пріоритетом для влади на місцях є підвищення якості життя населення.  Як наголошує Глава держави, не має значення, де проживають люди, у великому місті, чи у найвіддаленішому селі, для усіх повинні бути створені однаково комфортні умови проживання. 17 вересня перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Борота побувала у селах Бандурове та Красносілка, де ознайомилася на місці з тим, як влада спільно з соціально відповідальним бізнесом дбають про розвиток села, про створення належних умов проживання для місцевих жителів. Разом з Красносілківським сільським головою Іваном Богаченком Ольга Борота відвідала соціальні заклади сіл, зустрілася з керівником місцевого господарства, поспілкувалася з місцевими жителями.

У селі Бандуровому перший заступник відвідала сільський клуб та поспілкувалася з головою місцевої громадської організації “Долина” Надією Кучеренко. Сільська рада знаходиться у Красносілці, а тому, ця організація є своєрідним органом управління села і заслуговує наслідування. Завдяки тому, що тут живуть небайдужі люди, які дбають про своє село, члени громади зустрілися з керівництвом ЗАТ ТД “Елітне насіння” і спільно прийняли рішення про збільшення розміру орендної плати у 2013 році до 5 відсотків. Сільська громада, практично своїми силами за підтримки спонсорів зробили гарний ремонт сільського будинку клубу, придбали музичну апаратуру та сценічні костюми для народного фольклорного колективу “Бондарівна”, який відомий і за межами району. Як зазначив Красносілківський сільський голова Іван Богаченко, люди в Бондуровому активні і відповідальні, що значно допомагає йому виконувати свої повноваження сільського голови.

Побувавши у Красносілківській загальноосвітній школі, перший заступник голови райдержадміністрації переконалася, що тут створено всі умови для навчання та виховання дітей. В школі навчається 93 учні. Директор школи Марія Зубаха розповіла, що школа газифікована, капітально відремонтована, є гаряча та холодна вода.  Сільська рада виділила субвенцію  на облаштування у приміщенні санітарного вузла. Є гарний комп’ютерний клас, підключений до мережі Інтернет, чудовий спортзал. Виділялися сільською радою кошти і на обладнання у шкільну їдальню. З  села Бондурового учнів  на заняття підвозять шкільним автобусом, який придбано одним із перших у районі.

Гарні умови створено і для найменших жителів села. Дитячий садок у Красносілці сільська влада облаштовує за найвищими мірками, аби створити для малечі найкращі умови для виховання, відпочинку та навчання. За кошти сільської ради  у дитячий садок придбано два холодильники, газову плиту, комп’ютер, постільну білизну. Зараз у садку виховуються 21 дитина. – Це майбутнє села, наголошує Іван Богаченко.

Побувала Ольга Дмитрівна і у сільському клубі, де художній керівник Ольга Богач розповіла про організацію дозвілля жителів села. У сільському клубі організовано роботу гуртків, вокального, драматичного, художнього читання. У селі влаштовують гарні свята за участі фольклорного колективу “Оберіг”.

Зустрілася Ольга Борота і з керівником місцевого господарства, депутатом обласної ради, виконавчим директором ЗАТ ТД “Елітне насіння” Володимиром Зубахою.  Це господарство вчасно і в повній мірі розраховується з селянами за оренду землі, сплачує всі необхідні платежі в місцевий бюджет. Сільська рада тісно співпрацює з місцевими сільгоспвиробниками, депутатом обласної ради Володимиром Зубахою, депутатами районної ради Олександром Зубахою та Василем Тарасенком. Сільський голова вдячний їм за розуміння проблем та постійну допомогу і підтримку.

У селі Красносілці Ольга Борота спілкувалася з головою ветеранської організації Василем Мітленком, депутатами сільської ради та жителями села. Вони спільно обговорили проблемні питання розвитку села та шляхи їх вирішення.

Підсумовуючи свій візит, Ольга Борота зазначила, що робота Красносілківської сільської ради є гарним прикладом для наслідування, коли  місцева влада, громадські організації спільно з соціально відповідальним бізнесом дбають про розвиток села, про створення належних умов проживання для місцевих жителів.

Кількість переглядів: 296