Завдання президента України – підвищити рівень життя найбільш уразливих верств населення

Одним із ключових напрямків соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича є модернізація сфери соціального забезпечення населення, що має встановити соціальну справедливість у суспільстві,  підвищити рівень життя найбільш уразливих верств населення – пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни. Цьому питанню була присвячена щопонеділкова нарада, яку провів 30 вересня голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв за участі голови районної ради Василя Скляренка з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств.

Про стан реалізації в районі ініціатив Президента України щодо підвищення соціального захисту (рівня життя) найбільш уразливих верств населення (пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни) на нараді доповідали начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Костянтин Данов та начальник управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі Надія Поцелуйко.

За словами Костянтина Данова, основним принципом модернізації сфери соціального забезпечення є адресність допомоги для громадян тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки. Серед пріоритетних напрямків – підвищення виплат для уразливих категорій громадян, стовідсоткове забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації, забезпечення повноцінного оздоровлення інвалідів війни, дітей-інвалідів, чорнобильців. За останні роки спостерігається тенденція підвищення соціальних виплат в районі. Так, якщо протягом 2011 року соціально незахищеним жителям району з державного бюджету було профінансовано соціальних виплат на загальну суму 29812,8 тис. грн. то у 2012 році вони становили вже 36194 тис грн., а на 2013 рік з держбюджету передбачено видатки на суму 41924,6 тис. грн. Підвищилися одноразові допомоги ветеранам війни до 9 травня – з 590,2 тис. грн. у 2012 році до 627 тис. грн. у 2013 році.

Важливим напрямком роботи органів соціального захисту є піклування про здоров’я інвалідів, ветеранів, людей похилого віку, дітей інвалідів. За 9 місяців поточного року 1023 особи отримали технічні засоби реабілітації, ортопедичне взуття та корегуючі корсети. 4 учасники бойових дій, 1 учасник війни, 3 інваліди загального захворювання, 11 ліквідаторів аварії на ЧАЕС та 3 потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС отримали безкоштовні путівки до санаторіїв, 15 осіб отримали компенсацію за невикористане лікування.

118 інвалідів війни, 3714 ветеранів війни та праці користуються пільгами на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, отримують компенсацію за пільговий проїзд автомобільним за залізничним транспортом. Загальна сума виплат за 9 місяців 2013 року становить 3117,2 тис. грн.

З 2012 року відбулося збільшення державної допомоги малозабезпеченим особам, які проживають разом з інвалідом.

За інформацією Надії Поцілуйко,  в управлінні Пенсійного фонду України в районі перебуває на обліку 10166 пенсіонерів. Протягом 9 місяців 2013 року забезпечено своєчасне проведення всіх масових перерахунків пенсій згідно з прийнятими урядовими рішеннями та соціальними ініціативами Президента України.

В результаті виконання всіх законодавчих рішень середній розмір пенсії в районі станом на 1 жовтня 2013 року складає 1217,56 грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 4,2% .

Спеціалістами управління Пенсійного фонду України в районі активно проводиться роз’яснювальна робота серед населення з питань пенсійного законодавства. При всіх сільських та селищних радах району діють інформаційно-консультативні пункти та куточки пенсіонера, які постійно забезпечуються інформацією з питань пенсійного законодавства та пенсійної реформи в Україні.

Для попередження звернень громадян постійно проводиться роз’яснювальна робота в трудових колективах, на підприємствах, в установах та організаціях, через засоби масової інформації та за місцем проживання пенсіонерів з питань роз’яснення пенсійної реформи та соціальних ініціатив Президента України.

Один із напрямків роботи управління є робота “мобільних соціальних офісів”. Під час спільних з управленням соціального захисту населення райдержадміністрації виїздів надаються консультації та роз’яснення чинного законодавства, надається допомога у витребуванні тих чи інших документів, необхідних для призначення пенсії.

В управлінні працює громадська приймальня за принципом “єдиного вікна” та “гаряча” телефонна лінія. В приміщенні управління розміщені інформаційні стенди, на яких наявна інформація з питань пенсійного законодавства, змін в пенсійному законодавстві, прав громадян, графіки особистого прийому громадян органами виконавчої влади та Пенсійного фонду України та інше.

Підбиваючи підсумки наради, голова райдержадміністрації Валерій Авксентьєв наголосив, що в районі системно вживаються заходи, передбачені соціальними ініціативами Президента України щодо соціального захисту уразливих верств населення. “Турбота про ветеранів, пенсіонерів, інвалідів, усіх громадян похилого віку – є пріоритетом нашої діяльності, такою є вимога Президента і таким є наш обов’язок”.

Кількість переглядів: 53