Життя без обмежень

Одним з головних пріоритетів державної політики у відношенні до людей з інвалідністю є їх трудова зайнятість як важлива сторона кожного громадянина. Робота має позитивний вплив на життя цих людей, допомагає відчути себе потрібними суспільству, допомагає упоратися з наслідками інвалідності, сприяє реабілітації.

         З метою підвищення суспільної ролі осіб з інвалідністю  та з метою забезпечення гарантій занятості та соціального захисту безробітних осіб з інвалідністю щороку з листопада по грудень Кіровоградським обласним центром зайнятості проводиться місячник сприяння зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями.

         В рамка місячника, який пройшов під гаслом “Життя без обмежень” Олександрівським районним центром зайнятості було проведено ряд заходів, які спрямовані на забезпечення гарантій зайнятості та соціального захисту безробітних осіб з інвалідністю. Проводились заходи спільно з роботодавцями, соціальними партнерами та безробітними. Порушувались питання шляхів вирішення проблем трудової реабілітації інвалідів на робочих місцях з урахуванням рекомендацій МСЕК та обговорювались результати спільної роботи за рік

         А саме, протягом 11 місяців цього року за направленням центру зайнятості працевлаштовано 10 осіб відповідно до індивідуальних потреб та обмежень, що становить 34% до загальної кількості осіб з інвалідністю. З них 3 особи працевлаштовано з наданням дотацій роботодавцям. 5 осіб проходили професійне навчання, в т.ч. і шляхом стажування. На роботу безробітних інваліді влаштовували СТОВ “Михайлівське”, Територіальний центр, ФГ “Київська Русь”, ТОВ “Промагро-Альянс”, ДНЗ №6 та приватні підприємці району. Всі особи даної категорії отримували групові та індивідуальні професійні консультації.

         Тому лише співпрацею всіх сторін соціального партнерства та завдяки взаємній доброзичливості і чуйності можна підвищити ефективність соціального захисту громадян з інвалідністю та рівень їх зайнятості.

Кількість переглядів: 83